Kazetové podhledy minerální


Kazetový podhled je tvořen kazetami nebo lamelami, které jsou demontovatelné a jejich montáž je snadná a rychlá. Kazetový strop je oblíbeným řešením v kancelářích, zdravotnických zařízeních nebo školách. Uplatnění najde i v domácnostech, např. v technických místnostech. Minerální kazetové podhledy

Sádrokartonové kazetové podhledy


Sádrokartonové kazety Casoprano – Casoroc a Casobianka jsou ekonomickou alternativou demontovatelných kazetových podhledů. Jsou vyrobeny z přírodního materiálu vysoké kvality, dlouhé životnosti a používají se k vytvoření elegantního a vzdušného podhledu s viditelnou konstrukcí.

Akustické kazetové podhledy, a s vysokou absorbcí zvuků


Neustálý nárůst každodenního zatížení hlukem vede k tomu, že protihlukové ochraně je věnována v moderním stavebnictví stále větší pozornost.

Kazety hygienické a čisté prostory


Minerální podhledy OWA níže uvedených řad jsou určeny do prostor, kde jsou vyžadovány sterilní podmínky bez plísní a bakterií s možností čištění a dezinfekce nebo též do prostor, kde je požadována absolutní čistota.

Kazety odolné vůči vlhkosti


K U některých způsobů použití, jako je např. použití na plaveckých stadionech, ve sprchách apod., jsou spodní části desek vystaveny vysokým účinkům vlhkosti. Tato vlhkost je označována jako relativní vlhkost vzduchu (RH), která je vždy také závislá na teplotě místnosti.

Protipožární kazetové podhledy


Požární ochrany nosných prvků budovy představuje klasifikaci podhledu spolu s nosnou konstrukcí stropu/střechy jako celku. Podhledy AMF THERMATEX dosahují klasifikace požární odolnosti stavebních dílů v závislosti na typu chráněné konstrukce a podhledu od REI30 do REI120.

Podhledové kazetové systémy


Standardní podhledové systémy plní v interiérech řadu funkcí, nabízejí možnosti pro dořešení architektonické koncepce prostoru, akustiky, zajišťují optické a hygienické zakrytí technických vedení umístěných pod nosným stropem. V neposlední řadě mohou přispět i k řešení požárně-technických požadavků v objektech.
Jsou tvořeny z kovové lakované konstrukce, základní barva je bílá, jinak jakákoliv barva dle RAL, zlatá a stříbrná. Konstrukce se zavěšuje do stávajícího stropu. Do konstrukce jsou vkládány kazety z různých materiálů a typů hran.

Typy konstrukcí pro kazetové podhledy

  • Kazetové podhledy s viditelnou konstrukcí TYP A
  • Kazetové podhledy s polozapuštěnou konstrukcí TYP E15, E24
  • Kazetové podhedy heraklitové, Heradesign Typ B
  • Kazetové podhledy se skrytou konstrukcí Typ D2